Google wyszukuje również na Dysku i w Kalendarzu

Pawel Cebula, 16-10-2012 | Źródło: Softpedia

Google już od pewnego czasu kontynuuje swoje działania, mające na celu integracje kolejnych usług ze stroną główną wyszukiwarki. W efekcie, użytkownik wyszukując czegoś w Google, może jednocześnie otrzymać wyniki pochodzące np. ze swojego Gmaila. Przyszedł moment na rozszerzenie możliwości tej funkcji.

Możliwość wyświetlenia wyników wyszukiwania, z uwzględnieniem zawartości Gmaila jest dostępna od pewnego czasu dla użytkowników, którzy korzystają z Google.com, w anglojęzycznej wersji i jednocześnie posiadają konto w domenie @gmail.com - niestety, ale rozwiązanie te nie są dostępne dla użytkowników Google Apps.
 
Tym razem, koncern z Mountain View zadbał o udostępnienie możliwości otrzymywania wyników wyszukiwania, które pochodzą z Google Drive i Kalendarza. Skorzystanie z tego rozwiązania jest dobrowolne - użytkownik musi wyrazić zgodę, przyłączając się do Field Trial.
 
Efekty są dość ciekawe - użytkownik wyszukując treści, otrzymuje również wyniki wyszukiwania pochodzące ze wspomnianych usług. Informacje te są wyświetlane w prawej części strony z wynikami wyszukiwania. Możemy spodziewać się, że z czasem funkcja ta zostanie udostępniona dla szerszego grona odbiorców, uwzględniając również inne usługi Google.
Ocena 2.52/5 (50.4%) (302 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.