Nowy sezon projektu Aula Polska dla startupów

Jacek Pluta, 12-10-2012 | Źródło: Własne

Prezentacją „przedsiębiorczych marchewek”, czyli Geek Girls Carrots, rozpocznie się pierwszy sezon otwartych spotkań startupowców w ramach projektu Aula Polska w Akademii Leona Koźmińskiego.

Aula Polska to inicjatywa non-profit, powołana w 2007 r. przez ludzi z pasją tworzenia nowych biznesów w obszarze IT i nowych technologii. Od tego czasu w ramach Auli odbyło się ponad 100 spotkań, 320 mówców wygłosiło 400 prezentacji, a wysłuchało ich ponad 8000 osób.
 
Największym atutem Auli jest prawdziwa spontaniczność, której towarzyszy chęć dzielenia się przez młodych przedsiębiorców swoimi doświadczeniami i pomysłami, ale też niepowodzeniami w biznesie. - Wierzymy w potencjał polskich przedsiębiorców i innowatorów, dlatego wspieramy ich rozwój. Uważamy, że przedsiębiorczości należy uczyć poprzez praktykę i transfer doświadczeń – mówi Artur Kurasiński, jeden z założycieli Auli. – Akademia Leona Koźmińskieo zapewni nam odpowiednie warunki do organizacji spotkań, w których uczestniczy zwykle po dwieście osób.
 
– Dobrze się składa, że od tego roku wszystkie spotkania Auli Polskiej będą się odbywały w Akademii Leona Koźmińskiego– mówi prof. Jerzy Cieślik z katedry przedsiębiorczości w ALK. – Wielu naszych studentów jest zainteresowanych tworzeniem nowych biznesów, część już prowadzi własne firmy lub pracuje w przedsiębiorstwach rodzinnych. Sam kilka razy uczestniczyłem w spotkaniach Auli i jestem zafascynowany ich atmosferą, otwartością, duchem przedsiębiorczości, który tak bardzo współgra z charakterem naszej uczelni.
 
Podczas każdej Auli odbywa się 3 do 6 prelekcji zaproszonych gości. Spotkania są rejestrowane na video. To najstarsza inicjatywa tego typu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem osób planujących start w biznesie technologicznym i internetowym. Przyciąga też osoby z innych branż, chcące posłuchać o możliwości rozwoju biznesu dzięki zastosowaniu nowych technologii. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszych rejestracji. Po wysłuchaniu prelekcji goście mają czas na rozmowy kuluarowe przy pizzy – poczęstunku, który tradycyjnie towarzyszy spotkaniom „aulowców” i podtrzymuje prawdziwie niezależny, wręcz rebeliancki klimat wydarzenia.
 
Pierwsze spotkanie Auli w Akademii Leona Koźmińskiego odbędzie się 18 października (czwartek) o godzinie 19 w Auli Głównej. Goście wysłuchają prezentacji kobiet kochających nowe technologie, które mówią o sobie „karotki”. Będą to: Helen Pryłowska (graficzka), Patrycja Węgrzynowicz (programistka), Basia Strojnowska (business developer) i Kamila Sidor (założycielka GGC).
 
Geek Girls Carrots (GGC) to społeczność pań związanych z sektorem IT, którą ponad rok temu zainicjowała Kamila Sidor. Dzisiaj to prężnie rozwijająca się grupa pasjonatek i miłośniczek nowych technologii, które cyklicznie spotykają się w największych miastach Polski: w Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Szczecinie, Krakowie i Gliwicach. Motorem napędzającym społeczność są uczestniczki i prelegentki – kobiety inspirujące, z pomysłem na siebie. Wiek i doświadczenie zawodowe uczestniczek nie mają znaczenia - na spotkania przychodzą studentki, kobiety, które rozpoczynają przygodę z biznesem, a także właścicielki dobrze prosperujących na rynku firm.
 
Panie z GGC uważają, że rynek technologiczny wciąż rozwija się dynamicznie i poszukuje wykwalifikowanych pracowników. Na liście zawodów i specjalistów, na których czekają oferty pracy, znajdują się m.in. informatycy, programiści i webmasterzy. Rośnie rynek freelancerów, w tym programistów aplikacji mobilnych, analityków, specjalistów ds. mediów społecznościowych i grafików. Zwiększa się grupa zakładających startupy, gdyż to rozwiązanie okazuje się najkorzystniejsze na mało elastycznym rynku pracy.
 
W tym roku akademickim w ALK odbędzie się 17 spotkań Auli Polskiej.
Ocena 2.57/5 (51.44%) (292 głosów)
 • Śledzik
TAGI: startupy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.