Mozilla wycofała Firefoksa 16 ze swoich serwerów

Pawel Cebula, 11-10-2012 | Źródło: InfoWorld

Premiera przeglądarki Firefox 16 miała miejsce dosłownie kilka dni temu. Duża część użytkowników zdążyła już pobrać nową wersję ze strony Mozilli lub skorzystać z wbudowanego mechanizmu aktualizacji. Z powodu wielu luk w zabezpieczeniach, Mozilla zdecydowała się na wycofanie Firefoksa 16.

Harmonogram aktualizacji, zakładający wydanie nowej wersji Firefoksa co kilka tygodni, ma swoje wady. Zespół pracujący nad kolejnymi wersjami ma bardzo niewiele czasu, a to z kolei ma przełożenie m.in. na bezpieczeństwo. Dość szybko po kolejnym głównym wydaniu, pojawia się aktualizacja, usuwająca błędy, jakie zostały wykryte zaraz po premierze.

Tym razem sytuacja jest znacznie poważniejsza. Okazało się, że w Firefoksie 16 wykryto 14 luk, mających wpływ na poziom bezpieczeństwa. Co zaskakujące, aż 11 z nich, miało charaktery krytyczny. W efekcie Mozilla zdecydowała się na wycofanie tego wydania ze swoich serwerów, zalecając użytkownikom powrót do Firefoksa 15.0.1.

Aktualnie trwają prace nad usunięciem wszystkich błędów - jeden z nich pozwala na uzyskanie dostępu m.in. do historii przeglądania, po wejściu na niebezpieczną stronę. Firefox 16.0.1 powinien pojawić się już wkrótce.

Ocena 2.53/5 (50.58%) (223 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.