Google aktualizuje swoją mobilną stronę

Pawel Cebula, 11-10-2012 | Źródło: Android Central

Google dość regularnie wprowadza drobne zmiany w wyglądzie i sposobie funkcjonowania swoich popularnych usług. Tym razem przyszła kolej na mobilną odsłonę wyszukiwarki Google.

Mobilna wersja strony Google nie była zmieniana od dłuższego czasu - bardzo dynamiczny wzrost popularności urządzeń mobilnych wymusza jednak podejmowanie odpowiednich zmian. Niedawno rozpoczął się proces udostępniania uaktualnionej wersji Google - jak zwykle w przypadku usług Google, z czasem kolejni użytkownicy otrzymują dostęp do nowej wersji.

Co się zmieniło w mobilnym Google? Przede wszystkim pojawiło się nowe, rozwijane menu. Pasek pojawia się po kliknięciu specjalnego przycisku po lewej stronie - rozwiązanie to jest znane m.in. z aplikacji Google+ dla urzadzęń mobilnych. W ten sposób, użytkownicy otrzymują łatwy dostęp do wielu najpopularniejszych usług, jak Mapy, YouTube, czy Gmail.

Rozwiązanie to sprawuje się bardzo dobrze - szczególnie, że w urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, mamy do czynienia z niewielkimi wyświetlaczami. Rozwijana lista pozwala na ułatwienie dostępu do różnych usług, bez przeładowywania interfejsu.

Ocena 2.67/5 (53.4%) (373 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google,   smartfon   mobile,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.