Nadchodzą poważne zmiany w Box.com

Pawel Cebula, 10-10-2012 | Źródło: Box

Box jest usługą, która niezmiennie od dłuższego czasu pozostaje w cieniu Dropboksa - po części wynika to z tego, na jakie modele dotyczące działalności tych usług, postawiły obie firmy. Box niedawno ujawnił, że wkrótce pojawi się nowa wersja tej usługi - czego możemy się spodziewać?

Teoretycznie Box i Dropbox mają do zaoferowania bardzo podobne możliwości. Użytkownicy dość szybko udowodnili, że nie wystarczy odpowiednio duża liczba pojemności wirtualnego dysku - konieczne jest zaoferowanie klientów dla najpopularniejszych systemów operacyjnych, dostępnych już w darmowej wersji usługi.

Nowy Box przejdzie dość poważne zmiany, które będą dotyczyły zarówno wyglądu usługi (interfejs obsługiwany za pośrednictwem przeglądarki internetowej), jak i samych możliwości. Odświeżona wersja Boksa z pewnością zainteresuje osoby, które wykorzystują usługi w chmurze do współpracy z innymi, umożliwiając znacznie sprawniejsze dzielenie się plikami, czy przyznawanie uprawnień konkretnym użytkownikom.

Cały interfejs w Boksie ma być znacznie bardziej prosty i przejrzysty - w tej chwili użytkownicy przyznają, że pod tym względem wypada dość słabo w porównaniu do minimalistycznego i bardzo przemyślanego Dropboksa.

Ocena 2.51/5 (50.14%) (296 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ui,   cloud   box,   dropbox,   computing,   interfejs  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.