Historyczne wystawy online dzięki Google

Pawel Cebula, 10-10-2012 | Źródło: Google Polska

Google co jakiś czas udostępnia kolejne usługi, które mają na celu umożliwienie dotarcie do wiedzy, znacznie szerszemu gronu odbiorców. Tym razem wystartowała usługa Google Cultural Institute, która umożliwia oglądania historycznych wystaw.

Na świecie znajduje się wiele wystaw, które powinien obejrzeć każdy - niestety, bardzo często dotarcie do nich jest dość trudne, z powodu dużych odległości. Za sprawą Internetu, sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej - w związku z tym, koncern z Mountain View postanowił udostępnić aż 40 multimedialnych wystaw dotyczących wydarzeń, jakie miały miejsce w XX wieku.

Wśród wystaw, jakie zostały przygotowane, znajduje się również te, które pochodzą z Polski. W całe przygotowanie zaangażowane były liczne polskie instytucje, którym zależało na dotarciu do wielu osób, które z różnych powodów nie miały możliwości odwiedzenia tych ekspozycji. Osoby zainteresowane całym projektem, mogą wejść na stronę Google Cultural Institute, zapoznając się z przygotowanymi treściami.

Ocena 2.55/5 (50.96%) (354 głosów)
 • Śledzik
TAGI: muzeum,   wystawy,   historia   google,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.