Firefox 16 z usprawnieniami zarządzania pamięcią

Pawel Cebula, 09-10-2012 | Źródło: TheNextWeb

Mozilla w przypadku Firefoksa dokonała bardzo dużego postępu, w kwestii poprawy zarządzania pamięcią. Jeszcze dzisiaj pojawi się Firefox 16, który wnosi kolejne zmiany, mające bardzo duży wpływ na sposób zarządzania pamięcią w tej przeglądarce.

Od czasu wprowadzenia nowego harmonogramu związanego z wydawaniem kolejnych wersji przeglądarki, listy zmian, wprowadzanych w nowych wydaniach nie wyglądają tak imponująco, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Mimo to, użytkownicy nie mają zbyt wielu powodów do narzekania w tym przypadku.
 
Firefox 16 przebył drogę między kanałami Aurora, Beta i już dzisiaj trafi do oficjalnego kanału, przeznaczonego dla stabilnych wydań przeglądarki. Mozilla w tej wersji zadbała o usprawnienia dotyczące JavaScriptu. Przeglądarka znacznie lepiej powinna radzić sobie z zarządzaniem pamięcią, co będzie miało przełożenie na szybkość i płynność działania.
 
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Firefox 16 oferuje również obsługę najnowszej wersji protokołu SPDY w wersji 3. Wprowadzono również pewne drobne zmiany, w przypadku menu kontekstowego - nadal nie wiadomo, kiedy UI tej przeglądarki zostanie gruntownie przebudowany, o czym mówi się już od wielu miesięcy.

 

Ocena 2.63/5 (52.67%) (240 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.