Facebook ma 1 miliard użytkowników

Pawel Cebula, 05-10-2012 | Źródło: Facebook

Facebook w zaskakującym tempie zyskiwał kolejne miliony użytkowników i wszyscy niecierpliwie wyczekiwali na moment, aż serwis Marka Zuckerberga osiągnie wreszcie 1 miliard użytkowników. Po wielu miesiącach oczekiwania, wreszcie się udało.

Od pewnego czasu wiadomo było, że osiągnięcie 1 miliarda użytkowników serwisu Facebook jest już tylko kwestią czasu - z pewnością pełna dostępność tego serwisu np. w Chinach pomogłaby w znacznie szybszym osiągnięciu tego celu, jednak mimo wszystko udało się, ku uciesze CEO tego serwisu, jak i wszystkich akcjonariuszy.
 
Mark Zuckerberg niedawno oficjalnie potwierdził na blogu Facebooka, że w ciągu ostatniego miesiąca z serwisu korzystało ponad 1 miliard aktywnych użytkowników, nie mówimy więc tutaj o całkowitej liczbie zarejestrowanych użytkowników. Przy okazji pojawiła się informacja, że użytkownicy podzielili się w tym serwisie ponad 219 miliardami zdjęć. Całkowita liczba naciśnięć przycisku "lubię to" przekroczyła już ponad 1.13 tryliona razy.
 
Mimo wszystko, część osób jest zdania, że znaczący procent "aktywnych użytkowników" to konta fałszywe, wykorzystywane np. do rozsyłania SPAM-u. Facebook od pewnego czasu pracuje nad rozwiązaniami, które mają  utrudnić tego typu działania.
Ocena 2.55/5 (50.99%) (282 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.