Pierwsze wydanie Firefoksa dla Windows 8

Pawel Cebula, 03-10-2012 | Źródło: Mozilla

Większość producentów przeglądarek internetowych zapowiedziała już przygotowanie swojej aplikacji tak, aby była ona zgodna z Windows 8. Firefox jest jedną z pierwszych aplikacji, która już teraz może być testowana przez użytkowników najnowszego Windowsa.

Na tę chwilę wiadomo, że z całą pewnością Chrome, Firefox i Internet Explorer będą dopasowane do specyfiki systemu Windows 8, a dokładniej interfejsu Modern UI, który jest jedną z najpoważniejszych nowości, jakie zostały wprowadzone przez Microsoft w swoim systemie.
 
W pierwszej kolejności możliwość testów nowej przeglądarki przystosowanej do Windows 8 otrzymali użytkownicy Firefoksa - Mozilla przygotowała wydanie oznaczone symbolem 18.0a1, które łączy w sobie dwa wydania Firefoksa. Z tej wersji mogą więc korzystać osoby z Windows 8, jak i wcześniejszych wydań systemu Microsoftu.
 
Z racji tego, że jest to wydanie testowe, należy spodziewać się pewnych błędów - nie działa wsparcie dla technologii drag & drop, scrollowanie za pomocą rolki w myszce, czy menedżer pobierania.
Ocena 2.56/5 (51.28%) (282 głosów)
  • Śledzik
TAGI: firefox,   windows   8,   ie,   ui   modern   chrome,   mozilla,  

Komentarze:

  • xkVsLTAKKy
    Dodał: Vera data: 2013-02-14
    Informacje od użytkownikf3w korporacyjnych, ktf3rzy uważają, że to za skzbyo. No i fakt, że chcieli wydać w okolicach 24 finalną wersję tej linii, ale jest jeszcze parę błędf3w, ktf3rych nie zdążyli poprawić.To ostatnie zdanie to jednak bardziej mf3j domysł niż oficjalne stanowisko.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.