Chrome nadal popularniejszy niż IE

Pawel Cebula, 02-10-2012 | Źródło: statCounter

Na rynku dostępnych jest kilkanaście różnych przeglądarek internetowych, jednak zaledwie kilka z nich ma udziały większe niż kilka procent. W ostatnich miesiącach, wyjątkowo ciekawie prezentuje się walka między IE i Chrome.

Od ostatniego kwartału 2011 roku, aż do czerwca tego roku IE był przeglądarką, która w bardzo znaczący sposób traciła na popularności. W przypadku Chrome sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej, jednak dynamika wzrostu w przypadku aplikacji Google była znacznie większa.
 
Pod koniec września, Chrome osiągnął udziały w rynku na poziomie 34.21%, natomiast Internet Explorer może pochwalić się wynikiem na poziomie 32.7%. Konkurencja między tymi dwiema przeglądarkami jest bardzo duża i wygląda na to, że w ciągu najbliższych miesięcy niewiele się zmieni - już wkrótce pojawi się IE10, co z pewnością spowoduje wzrost zainteresowania aplikacją Microsoftu.
 
Kolejne miejsce wśród najpopularniejszych przeglądarek zajmuje Firefox - w sierpniu przeglądarka Mozilli miała 22,85% udziałów, a miesiąc później było to 22,4% - zmiana nie jest więc duża, jednak wpisuje się w ogólny trend spadkowy, jaki jest utrzymywany do kilkunastu miesięcy.
Ocena 2.66/5 (53.13%) (419 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.