YouTube z łatwiejszym tłumaczeniem napisów

Pawel Cebula, 25-09-2012 | Źródło: CNET

Popularność serwisu YouTube rośnie niezmiennie od kilku lat - Google od pewnego czasu stara się rozwijać ten serwis, ułatwiając dotarcie do szerszego grona odbiorców. Tym razem, gigant z Mountain View wprowadził narzędzie, które umożliwia łatwe tworzenie tłumaczenia napisów na 300 innych języków.

Największą popularnością YouTube cieszy się w Stanach Zjednoczonych, jednak 70% użytkowników korzystających z tego serwisu mieszka poza USA. Duża część osób zaliczających się do tych 70% to Internauci nieposługujący się biegle językiem angielskim, co utrudnia dotarcie do szerszej widowni.
 
To właśnie z myślą o tych osobach, Google wprowadził narzędzie, umożliwiające tworzenie tłumaczeń napisów, które są dodawane do plików wideo. Aktualnie możliwe jest przeprowadzenie procesu tłumaczenia na ponad 300 różnych języków. Takie rozwiązanie pozwoli na zwiększenie liczby widzów oglądających nagrania wideo, w językach, których nie znają.
 
Opcja tłumaczenia napisów jest dostępna w menedżerze wideo - proces tłumaczenia odbywa się dzięki Google Translator Toolkit. Do tej pory, YouTube pozwalał na automatyczne tłumaczenie napisów w 60 językach. Dzięki zastosowaniu Translator Toolkit, kilkukrotnie zwiększyła się liczba obsługiwanych jezyków.
Ocena 2.65/5 (52.98%) (399 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.