Firefox skończył 10 lat

Pawel Cebula, 24-09-2012 | Źródło: Mashable

Firefox rozwijany przez Mozille odegrał niebagatelną rolę w kwestii rozwoju sieci. Przez bardzo długi czas była to jedyna sensowna alternatywa dla przeglądarki IE, która pozostawiała bardzo wiele do życzenia.

Firefox, początkowo nazywany Phoenix, stał się już pewnego rodzaju symbolem. Przeglądarka ta przeżywała prawdziwy boom kilka lat temu, kiedy to była zdecydowanie najlepszą aplikacją tego typu, dostępną w wielu wersjach językowych, na różne systemy operacyjne. Mozilla miała (nadal ma) ogromne powody do zadowolenia.
 
Aktualnie Firefox jest trzecią najpopularniejszą przeglądarką internetową - wyprzedza go Chrome i IE. To właśnie aplikacja Google miała największy wpływ na spadek popularności przeglądarki Mozilli. Użytkownicy Firefoksa w pewnym momencie mieli dość tego, że zmiany wprowadzane w aplikacji przyczyniały się tylko do spowolnienia działania programu.
 
W tej chwili Firefox jest używany przez ponad 450 milionów użytkowników. Ponad 17 tysięcy dodatków zostało stworzonych przez użytkowników, a liczba ich pobrań przekroczyła już ponad 3 miliardy.
Ocena 2.66/5 (53.18%) (255 głosów)
  • Śledzik
TAGI: firefox,   phoenix,   mozilla,   chrome,   ie  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-09-25
    Phoenix a nie Firebird?


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.