Allegro dołącza do FairSearch

Pawel Cebula, 20-09-2012 | Źródło: WirtualneMedia

Google wprowadzając ostatnie poważne zmiany w algorytmie swojej wyszukiwarki, wypowiedział wojnę witrynom spamującym indeks, a także próbujących nie do końca uczciwych metod na pozycjonowanie wyników wyszukiwania. Allegro nie zgadza się z praktykami Google i przystępuje do FairSearch.

FairSearch jest inicjatywą, która ma na celu ochronę interesów firm i organizacji, które padły ofiarą nie do końca uczciwym działań wyszukiwarek internetowych. Jak doskonale wszystkim wiadomo, tego typu usługi mają ogromny wpływ na kondycję firm, których działalność ogranicza się przede wszystkim do Internetu.
 
Grupa Allegro, będąca właścicielem m.in. Tablicy, nie zgadza się z decyzjami Google, które skutkowały nałożeniem kary na serwis ogłoszeniowy Allegro. W efekcie, wyniki wyszukiwania z Tablica.pl znajdują się na dalszych stronach, utrudniając użytkownikom dotarcie do treści pochodzących z tego serwisu.
 
Skąd taka decyzja Google? Koncern z Mountain View uznał, że Tablica.pl korzysta z systemów wymiany linków, intensywnie promując ogłoszenia ze swojego serwisu. Inne firmy, którym zarzucono korzystania ze wspomnianych systemów przyznały się do takich działań - w tej chwili ich wyniki wyszukiwania wróciły na normalne pozycje. Allegro nie przyznaje się do podejmowania nieuczciwych działań.
Ocena 2.7/5 (54.02%) (405 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.