Bing ostrzega użytkowników Safari przed Google

Pawel Cebula, 20-09-2012 | Źródło: TheNextWeb

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie w Internecie ma ochrona prywatności użytkowników.Właśnie ten fakt, próbuje wykorzystać Bing, przypominając, że Google naruszał prywatność użytkowników Safari.

Cała historia z naruszeniem zabezpieczeń i ustawień prywatności miała miejsce na początku tego roku, kiedy to Google ignorował ustawienia Safari, śledząc zachowania użytkowników przeglądarki. W efekcie na Google nałożono karę w wysokości 22,5 mln dolarów. Google niedawno zapłacił karę, a Microsoft postanowił to wykorzystać.
 
W związku z tym, koncern z Redmond stworzył specjalną stronę internetową, która ma na celu "zachęcić" użytkowników Safari do korzystania z Binga. Microsoft w kilku punktach wyjaśnia całą historię, licząc na to, że użytkownicy, którym zależy na ochronie prywatności, zrezygnują z korzystania z Google na rzecz Binga.
 
Czy ta "kampania" ma szanse na powodzenie? Raczej nie, ze względu na to, że szansa na trafienie przez użytkowników Safari i Google na wspomnianą stronę jest bardzo niewielka.
Ocena 2.6/5 (52.09%) (430 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.