CERT Polska ostrzega przed luką w IE

Pawel Cebula, 19-09-2012 | Źródło: CERT Polska

Wydawać by się mogło, że czasy, gdy Internet Explorer był synonimem niebezpiecznej przeglądarki, która umożliwia łatwe zaatakowanie użytkownika. CERT Polska zasugerować zaprzestanie korzystania ze starszych wersji IE właśnie z powodu ryzyka przejęcia kontroli nad komputerem spowodowanym błędami w tych aplikacjach.

Przeglądarki internetowe są coraz bezpieczniejsze, zmniejszając ryzyko, że dany użytkownik stanie się celem ataku "cyberprzestępców". Producenci tego typu aplikacji coraz chętniej decydują się na model, który polega na tym, że zachęcają do wyszukiwania luk w zabezpieczeniach - za każdy taki błąd wypłacana jest nagroda.
 
CERT Polska niedawno poinformował, że przeglądarka IE posiada niezałataną lukę w zabezpieczeniach, która stwarza bardzo realne ryzyko przejęcia kontroli nad komputerem użytkownika. Dotyczy to zarówno użytkowników IE8, jak i aktualnie najnowszej stabilnej wersji tej aplikacji - IE9.
 
Jakie rozwiązanie jest sugerowane? Przede wszystkim, wszystkie osoby, które korzystają z przeglądarki Microsoftu powinni zmienić swoją aplikację na inną - przynajmniej do czasu, aż luki zostaną załatane.
Ocena 2.56/5 (51.21%) (198 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.