Google+ ma 400 milionów użytkowników

Pawel Cebula, 18-09-2012 | Źródło: Mashable

Google poświęcił bardzo wiele pracy i wysiłku, aby debiut Google+ był możliwie jak najbardziej udany. Serwis wzbudził wielkie emocje wśród nowych użytkowników, jednak dość szybko zaczęły pojawiać się komentarze, że nie ma on szans w walce z Facebookiem. Okazuje się, że Google ma powody do zadowolenia.

Vic Gundotra z Google, będący v-ce szefem inżynierów w Google, poinformował, że Google+ zdobył już ponad 400 milionów użytkowników, co jest naprawdę niezłym wynikiem, jak na tak krótki okres funkcjonowania serwisu. Dla wielu osób jednak znacznie bardziej istotne jest to, ilu użytkowników miesięcznie korzysta z tego serwisu.
 
Okazało się, że pod tym względem również jest nieźle - koncern z Mountain View poinformował, że każdego miesiąca z Google+ korzysta ponad 100 milionów aktywnych użytkowników. Wynik jest naprawdę imponujący - w końcu ten serwis społecznościowy wystartował oficjalnie zaledwie rok temu.
 
Statystyki Google+ jednak mimo wszystko wyglądają przeciętnie w porównaniu do największego konkurenta - Facebooka. Serwis Marka Zuckerberga może pochwalić się aż 955 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie - dane te pochodzą z lipca tego roku.
Ocena 2.66/5 (53.16%) (374 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google,   plus   facebook,   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.