Google kończy wsparcie dla IE8

Pawel Cebula, 17-09-2012 | Źródło: ComputerWorld

Nie da się ukryć, że w ciągu kilku ostatnich lat, Microsoft poczynił ogromne postępy w kwestii przeglądarki Internet Explorer, dając swoim użytkownikom realny i sensowny powód do pozostania przy niej. Na krótko przed premierą IE10, pojawiły się informacje, które wskazują na zakończenie wsparcia dla IE8 przez Google.

Czasy, gdy Internet Explorer był dramatem nie tylko użytkowników, ale przede wszystkim twórców stron i aplikacji minęły bezpowrotnie. Microsoft wprowadził wiele rewelacyjnych rozwiązań, a tym samym przeglądarka stała się bardzo konkurencyjnym produktem, względem Chrome, Safari, czy Firefoksa.
 
IE10 pojawi się oficjalnie już 26 października 2012 roku. Google w związku z tym poinformował, że nieco ponad dwa tygodnie później zakończone zostanie wsparcie dla Internet Explorera 8 w przypadku swoich usług - np. Google Apps. Od 15 listopada gigant z Mountain View będzie zachęcał użytkowników za pomocą specjalnego monitu, do zaktualizowania swojej przeglądarki.
 
Google od pewnego czasu stosuje model, który polega na tym, że jego usługi są kompatybilne i wspierane przez najnowszą wersję przeglądarki, a także jedną wcześniejszą wersję - od 15 listopada będzie to IE9 oraz IE10.
Ocena 2.66/5 (53.25%) (394 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ie10,   apps   google   microsoft,   google,   ie9,   ie8,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.