Firefox 18 z IonMonkey

Pawel Cebula, 13-09-2012 | Źródło: Webware

Mozilla jest jedną z firm, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ogromny potencjał drzemie w tzw. webaplikacjach. W takim przypadku wiele zalezy jednak od przeglądarki, a dokładniej od jej silnika JavaScript. Mozilla intensywnie pracuje nad nową odsłoną silnika dla Firefoksa.

Mozilla ma bardzo duży wpływ na rozwój sieci, aktywnie przyczyniając się do propagowania standardów, czy tworząc oprogramowanie, które pomaga czerpać pełnymi garściami z możliwości, jakie dają nowoczesne technologie. Bardzo istotne jest jednak to, aby przeglądarka działała odpowiednio szybko, nie tylko w przypadku prostych stron, ale także i bardziej rozbudowanych aplikacji webowych.
 
Producent Firefoksa rozpoczął integrowanie tej przeglądarki z nową technologią, która nosi nazwę IonMonkey. Założenia są bardzo proste - Firefox dzięki temu ma znacznie szybciej obsługiwać JavaScript, który odgrywa coraz większe znaczenie. IonMonkey trafił już do wydania "nightly" Firefoksa 18.
 
Kiedy użytkownicy mogą spodziewać się Firefoksa z zaimplementowaną technologią IonMonkey? Najprawdopodobniej stanie się to na samym początku 2013 roku. Firefox 18 już w tej chwili osiąga znacznie lepsze rezultaty w benchmarku Kraken, który testuje wiele aspektów wydajności przeglądarki.
Ocena 2.73/5 (54.64%) (209 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:



  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.