Wyszukiwarka internetowa od Facebooka?

Pawel Cebula, 12-09-2012 | Źródło: TechCrunch

Informacje dotyczące prac nad rzekomą wyszukiwarką Facebooka krążą w Internecie już od wielu miesięcy. Cała sytuacja stała się jeszcze ciekawsza, po ostatnich wypowiedziach Marka Zuckerberga. Co ostatnio zdradził CEO Facebooka?

Mark Zuckerberg podczas konferencji TechCrunch Disrupt przyznał, że jest świadom tego, jak bardzo silną pozycję ma Facebook. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że daje to ogromne możliwości, a co za tym idzie niemądre byłoby zmarnowanie okazji na umocnienie pozycji tego najpopularniejszego serwisu społecznościowego.
 
CEO Facebooka przyznał, że ilość informacji, jakie magazynuje ten serwis, pozwala na myślenie o stworzeniu wyszukiwarki internetowej. Zespół programistów i inżynierów podobno już pracuje nad taką usługą. Facebook jest coraz częściej traktowany, jako wyszukiwarka - dziennie obsługiwanych jest nawet miliard zapytań.
 
Co ciekawe, zdaniem Zuckerberga, użytkownicy nie lubią sytuacji, w których sami muszą wybrać najbardziej wartościowe informacje - wyszukiwarki powinny oferować konkretne odpowiedzi na pytania stawiane przez użytkowników.
Ocena 2.51/5 (50.21%) (194 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.