Chrome ułatwi ustawienie uprawnień stron

Pawel Cebula, 10-09-2012 | Źródło: Softpedia

Aktualnie najnowsza stabilna wersja Chrome jest oznaczona numerem 21 - w kanale deweloperskim dostępny jest jednak Chrome 23. Jedną z nowości, która najprawdopodobniej później trafi do stabilnego wydania, będzie łatwiejsze zarządzanie uprawnieniami poszczególnych stron www.

Chrome od dłuższego czasu oferuje możliwość ustalenia uprawnień dotyczących tego, jakie akcje mogą zostać wykonane przez strony www - chodzi m.in. o zapisywanie plików cookie, wyskakujące okna itp. W Chrome 23 zarządzanie uprawnieniami będzie znacznie łatwiejsze, bez potrzeby zagłębiania się w ustawienia przeglądarki.
 
Najnowsza deweloperska wersja przeglądarki Chrome, po kliknięciu w faviconę strony, wyświetla specjalny panel, w ramach którego użytkownik ma możliwość zmiany ustawień związanych z uprawnieniami i połączeniami. Do dyspozycji użytkownika oddano opcje odpowiadające za ładowanie obrazków, javascript, wtyczek, okienek pop-up, lokalizacji, powiadomień i wielu innych - wszystko w jednym miejscu.
 
Użytkownik może ustalić uprawnienia na dowolnej witryny - w zależności od tego, jak jego zdaniem, przeglądarka powinna zachowywać się po odwiedzeniu konkretnej strony internetowej.
Ocena 2.59/5 (51.85%) (329 głosów)
 • Śledzik
TAGI: strony,   www   chrome,   uprawnienia,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.