Mój startup: chmurkowo.pl

Jacek Pluta, 06-09-2012 | Źródło: Własne

Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu Mój Startup. Tym razem Piotr Wardaszko i Emil Narożnik opisują swój najnowszy projekt Chmurkowo.pl.

Witamy i przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, skierowany głównie do przedszkoli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Mamy ambicję zrewolucjonizować sposób działania polskich przedszkoli aby dzieciaki mogły spokojnie bujać w… Chmurkowie :)
 
 

Idea

Chmurkowo (www.chmurkowo.pl) to system niemal w pełni informatyzujący pracę przedszkola. Autorką pomysłu jest nauczycielka wychowania przedszkolnego, która zauważyła, że rodzice – mimo częstych wizyt – nie zawsze są na bieżąco z tym, co się dzieje w przedszkolu. Przykładowo: nauczyciele dwa razy w roku wypełniają arkusze rozwoju dzieci, ale ilu rodziców kiedykolwiek widziało te zestawienia?
 
Dzięki e-dziennikowi rodzice mają dostęp on-line do systemu aktualnych arkuszy, które dają możliwość śledzenia na bieżąco procesu rozwoju własnego dziecka. Rodzice mogą także uczestniczyć w codziennym życiu przedszkola dzięki udostępnianym galeriom zdjęć, systemowi wiadomości mailowych oraz ankiet on-line pozwalających na wyrażenie opinii o funkcjonowaniu przedszkola.
 
Zauważyliśmy także, że wiele przedszkoli korzysta nadal z systemu „papier – długopis” lub ogranicza się do narzędzi typu arkusz kalkulacyjny co znacznie spowalnia pracę. Często mają również problemy z promocją przedszkola w internecie, nie mają w ogóle strony internetowej lub nie wykorzystują w pełni jej możliwości. Chmurkowo rozwiązuje te problemy przenosząc większość dokumentacji przedszkolnej do internetu. Pomagamy także w promocji placówki w sieci umożliwiając stworzenie indywidualnej strony www i promując ją w naszej wyszukiwarce przedszkoli: przedszkolawokolicy.pl

Zarys projektu

Główna funkcjonalność to dziennik elektroniczny (e-dziennik), który pomaga w sprawnej administracji przedszkolem, a rodzicom daje kontrolę nad rozwojem swojego dziecka.
Jednak Chmurkowo to coś więcej niż e-dzienniki popularne już w gimnazjach i liceach. Nasz serwis pozwala m.in. na: publikację internetowej wizytówki przedszkola, sprawny nadzór nad placówką w ramach korzystania z gotowych szablonów ewaluacji i kontroli, zamieszczanie atrakcyjnych materiałów edukacyjnych przez nauczycieli czy prowadzenie sprawnej dokumentacji w zamieszczonych na platformie formularzach.
 
Model biznesowy jest oparty o niewielkie semestralne płatności za każde dziecko wprowadzone do systemu. Pozwala to na dużą elastyczność wydatków. Na korzystanie z systemu stać jest zarówno niewielkie prywatne przedszkola jak i bardzo duże placówki. Jest to zatem jedna z odmian modelu SaaS, płacony jest abonament za korzystanie z usługi online. Główną zaletą tego rozwiązania jest stały dostęp do aktualizacji, niewielki koszt startowy oraz stały dostęp do serwisu online (nie tylko z komputera w przedszkolu).

Wykorzystywane technologie

Cała platforma od strony technologicznej jest pomysłem autorskim Prognity, a wszystkie funkcjonalności są wprowadzane przez naszą firmę, co pozwala na ciągłe udoskonalanie produktu i odpowiadanie na bieżące potrzeby przedszkoli i rodziców (stale współpracujemy z pedagogami i nauczycielami wychowania przedszkolnego). Wykorzystane technologie to m.in.:
 
a) Baza danych: Microsoft SQL Server 2008 R2 Web Edition
b) Aplikacja: Microsoft ASP.NET + kontrolki DevExpress
c) OS: Windows Web Server 2008 R2
d) Serwer – dedykowany (wynajmowany)

Reklama i statystyki

Platforma jest już w pełni funkcjonalna i dostępna dla klientów. Jesteśmy na etapie rozwoju produktu i pozyskiwania klientów. W tej chwili współpracujemy już z kilkudziesięcioma przedszkolami.
Ze względu na dość jasno sprecyzowaną grupę docelową główne działania promocyjne sprowadzają się do kontaktów bezpośrednich z przedszkolami. Oprócz tego pozycjonujemy naszą stronę www na frazy wpisywane w Google przez pracowników przedszkoli poszukujących narzędzi typu e-dziennik czy chcących założyć stronę internetową przedszkola.
 
Współpracujemy także z firmą Nowa Szkoła – mamy u nich link na stronie, jesteśmy w ich katalogu produktów, dołączają oni nasze ulotki do paczek wysyłanych swoim klientom.
Równie ważni są dla nas rodzice – bardzo nam zależy, aby poznali i polubili nasz system, ponieważ ułatwia on kontakty z przedszkolem i pozwala na obserwowanie rozwoju dziecka. Dlatego docieramy z informacją o produkcie do mediów, zarówno związanych z rodzicielstwem jak i o tematyce ogólnej.

Plany na przyszłość

Obecnie tworzymy wyszukiwarkę przedszkoli przedszkolawokolicy.pl dzięki której rodzice mogą w szybki sposób odnaleźć najbliższe placówki a przedszkola mogą dotrzeć do klientów.
Oprócz tego planujemy poszerzenie platformy o obsługę płatności, tak aby rodzice mogli rozliczać się z przedszkolem za czesne (lub inne opłaty) za pośrednictwem Internetu.
 
Więcej informacji o projekcie na stronie: www.chmurkowo.pl.
Ocena 2.66/5 (53.18%) (311 głosów)
 • Śledzik
TAGI: startupy   mojstartup  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.