Komentarze w arkuszach kalkulacyjnych Google

Pawel Cebula, 06-09-2012 | Źródło: Google Drive

Dokumenty Google oferują bardzo przydatną funkcję, która umożliwia pracę nad jednym dokumentem, z udziałem wielu osób. Google poinformował o udostępnieniu możliwości komentowania zmian, jakie są wprowadzane w arkuszu kalkulacyjnym.

Zdalna praca kilku osób nad jednym arkuszem kalkulacyjnym bywa dość uciążliwa - ciągłe zmienianie różnych pól, przesyłanie zmodyfikowanej wersji e-mailem wraz z opisem wprowadzonych modyfikacji, zajmuje bardzo wiele czasu. Pod tym względem, Dokumenty Google prezentują się bardzo atrakcyjnie, ułatwiając współpracę między wieloma użytkownikami.

Do tej pory brakowało jednak możliwości łatwego dodania komentarza, odnośnie tego, jakie zmiany zostało wprowadzone. Od pewnego czasu wiadomo było, że Google pracuje nad prostym rozwiązaniem tego problemu. Niedawno na oficjalnym blogu Google Drive pojawiła się informacja o wdrożeniu obsługi komentarzy.

Od teraz, wprowadzając zmiany w arkuszu kalkulacyjnym i dodając jakiś komentarz, automatycznie rozsyłamy do pozostałych osób wiadomość z jego treścią. Dzięki temu, użytkownicy mają możliwość przeprowadzenia dyskusji na temat słuszności wprowadzonych zmian. Komentarze można dodawać do poszczególnych komórek arkusza - obecność tego typu treści jest potwierdzana przez pomarańczowy trójkąt widoczny w górnym roku komórki.

Ocena 2.51/5 (50.24%) (375 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.