Oficjalny Adblock dla Opery

Pawel Cebula, 06-09-2012 | Źródło: Softpedia

Niektóre kampanie reklamowe, z jakimi internauci spotykają się podczas przeglądania stron internetowych, są na tyle uciążliwe, że uniemożliwiają zapoznanie się z treścią. Rozwiązaniem na tego typu uciążliwe reklamy jest Adblock. Użytkownicy przeglądarki Opera od pewnego czasu mają dostęp do oficjalnego Adblocka.

Teoretycznie Opera oferuje możliwość blokowania reklam, bez potrzeby stosowania dodatkowych rozszerzeń. W praktyce, takie rozwiązanie jest znacznie mniej skuteczne niż Adblock, znany z Chrome, Firefoksa, czy Safari. Od momentu wprowadzenia obsługi rozszerzeń w Operze pojawiło się kilka dodatków, które umożliwiały blokowanie reklam.

Niestety, żadne z tych rozszerzeń nie było tak skuteczne, jak Adblock - brakowało również wielu opcji. Na szczęście, użytkownicy Opery wreszcie mogą zainstalować oficjalnego Adblocka, co oznacza, że po wydaniu kolejnych wersji przeglądarki, rozszerzenie będzie aktualizowane, zachowując kompatybilność.

Adblock dla Opery jest dostępny na stronie z rozszerzeniami. Ostatnia wersja Adblocka jest kompatybilna z najnowszym wydaniem przeglądarki Opera, zapewniając wysoką skuteczność działania.

Ocena 2.72/5 (54.37%) (398 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.