543 mln mobilnych użytkowników Facebooka

Pawel Cebula, 05-09-2012 | Źródło: SocialBakers

Facebook nie zyskuje kolejnych milionów użytkowników tak dynamicznie, jak to miało miejsce jeszcze kilkanaście miesięcy temu, jednak jest to całkowicie normalna sytuacja. Ogromne wrażenie robi jednak to, jak wielu użytkowników Facebooka korzysta z tego serwisu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Facebook w tej chwili może pochwalić się liczbą 955 milionów aktywnych użytkowników, którzy korzystają z serwisu w ciągu każdego miesiąca. Serwis Marka Zuckerberga zbliża się wielkimi krokami do osiągnięcia 1 miliarda użytkowników, co do tej pory nie udało się nikomu innemu. Jest to dobra wiadomość, szczególnie na tle stale tracących na wartości akcji Facebooka.

Imponujące jest również to, że miesięcznie z Facebooka za pośrednictwem smartfonów i tabletów korzysta ponad 543 miliony użytkowników. Oznacza to, że 57% wszystkich osób posiadających tam konta, przegląda serwis również za pośrednictwem swoich telefonów. Jak wygląda rozkład popularności poszczególnych systemów operacyjnych?

21% użytkowników mobilnych, to posiadacze urządzeń z systemem Android. iPhone jest wykorzystywany przez 19% osób, natomiast z iPada i BlackBerry korzysta 6% użytkowników.

Ocena 2.54/5 (50.7%) (327 głosów)
 • Śledzik
TAGI: facebook,   mobile,   iphone   android,   ipad,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.