Firefox z "trybem czytelnika"

Pawel Cebula, 04-09-2012 | Źródło: Softpedia

Wprowadzenie nowego - szybszego - harmonogramu aktualizacji przeglądarek miało dość duży wpływ na rozwój tych aplikacji. Nowe, istotne dla użytkownika, funkcje pojawiają się co kilka kolejnych aktualizacji. Firefox do końca roku powinien otrzymać tzw. "tryb czytelnika".

Opera była pierwszą przeglądarką, która oferowała możliwość obsługi różnego rodzaju trybów wyświetlania strony - jednym z nich był tryb autorski, który usuwał wszystkie zbędne elementy witryny, pozostawiając wyłącznie tekst i grafiki będące jego składowymi. Funkcja ta jest bardzo przydatna, szczególnie w przypadku dłuższych tekstów.

Następnie przyszła kolej na Safari - przeglądarka od wersji 5.0 pozwala na włączenie trybu czytelnika, ułatwiając skupienie się wyłącznie na tekście, który znajduje się na stronie. Okazuje się, że do końca tego roku podobną możliwość otrzyma przeglądarka Firefox w wersjach dla systemów Windows, Linux i OS X.

Prace nad nowym trybem wyświetlania stron www już trwają i najprawdopodobniej potrzeba będzie kilkunastu tygodni na stworzenie i zaimplementowanie nowego rozwiązania.

Ocena 2.55/5 (50.99%) (393 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mozilla,   firefox,   chrome   opera,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.