Więcej powiadomień na Facebooku?

Pawel Cebula, 03-09-2012 | Źródło: Facebook Blog

Funkcja powiadomień na Facebooku stale zyskuje na znaczeniu - od pewnego czasu odpowiada za informowanie użytkowników o nowych komentarzach, oznaczeniu zdjęcia lub statusu "lubię to", czy zaproszeniu na wydarzenie. Wygląda jednak na to, że liczba otrzymywanych powiadomień ulegnie zwiększeniu.

Powiadomienia na Facebooku to rozwiązanie, które ma na celu zapewnienie użytkownikom, że nic nie umknie ich uwadze. Problem pojawia się, gdy zaczynamy być zasypywani dziesiątkami powiadomień, które stale odciągają naszą uwagę od innych rzeczy. Nadchodzą jednak kolejne zmiany.

Deweloperzy otrzymali dostęp do nowego API, który daje im możliwość wysyłania wiadomości za pośrednictwem paska powiadomień. Wiadomości takie będą mogły być wysyłane przez aplikacje, których jesteśmy użytkownikami. W ten sposób, programiści uzyskują możliwość zwrócenia uwagi użytkownika na aplikację, zachęcając do jej skorzystania.

Oznacza to, że użytkownicy będą otrzymywać powiadomienia o zmianach w aplikacji, nowościach, aktywnościach podejmowanych przez naszych znajomych, którzy również korzystają z aplikacji dostępnych na Facebooku. Opcja ta jest domyślnie włączona dla aplikacji, z których już korzystamy.

Ocena 2.51/5 (50.15%) (335 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.