Wolfram Alpha analizuje dane na Facebooku

Pawel Cebula, 31-08-2012 | Źródło: The Verge

Wolfram Alpha jest naprawdę bardzo interesującą usługą, która ma ogromny potencjał. Od niedawna Wolfram Alpha oferuje możliwość analizy danych na podstawie informacji zgromadzonych w serwisie Facebook. Czego można dowiedzieć się dzięki Wolframowi Alpha?

Aby otrzymać raport dotyczący aktywności na Facebooku, konieczne jest wejście na stronę Wolfram Alpha i wpisanie "Facebook report". Aby wygenerować dane, konieczne jest włączenie aplikacji Wolfram Alpha na Facebooku, udzielając wszystkich niezbędnych uprawnień. Cały proces generowanie raportu zajmuje bardzo niewiele czasu i jest jednocześnie dość szczegółowy.
Na podstawie raportu, użytkownik dowiaduje się, gdzie korzystał z Facebooka, o statusie związku swoich znajomych (single, czy w związku), jak prezentuje się cała sieć znajomych, ich statystyki, a także dzienna aktywność w tym serwisie. Liczba informacji, jakie uzyskujemy jest naprawdę bardzo duża, ułatwiając jednocześnie interpretację danych.
Ocena 2.75/5 (55.05%) (368 głosów)
 • Śledzik
TAGI: dane,   alpha,   analizy,   wolfram   facebook   raport,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.