Bing bardziej zintegrowany z Facebookiem

Pawel Cebula, 31-08-2012 | Źródło: The Verge

Wyszukiwarka Bing, stworzona i rozwijana przez Microsoft, od dłuższego czasu oferuje różnego rodzaju funkcje, ułatwiające wyszukiwanie i dostęp do informacji na Facebooku. Koncern z Redmond poczynił kolejny krok, w kierunku integracji wyszukiwarki z tym serwisem społecznościowym.

Osoby, które korzystają z wyszukiwarki Bing, od teraz mają dostęp do nowej opcji, umożliwiającej wyszukiwanie z uwzględnieniem zdjęć znajomych z serwisu Facebook. Oznacza to, że możliwe jest szukanie zdjęć i grafik, jakie zostały przesłane na serwery Facebooka, bez potrzeby opuszczania Binga.
 
Funkcja co prawda nadal jest testowana, jednak działa całkiem sprawnie. Osoba korzystająca z Binga ma możliwość przeglądania zdjęć, które zostały ostatnio dodane na Facebooka - dotyczy to zarówno zdjęć znajomych, jak i naszych. Możliwy jest jednak wyszukiwanie zdjęć, które zostały ustawione na Facebooku, jako widoczne dla wszystkich.
 
Trzeba przyznać, że Microsoft ma dość ciekawą wizję rozwoju swojej wyszukiwarki. Najwyraźniej uznano, że skoro z serwisu korzysta ponad 950 milionów użytkowników, to musi być tam naprawdę ogromna liczba treści, która powinna być łatwo dostępna np. za pośrednictwem wyszukiwarki Bing.
Ocena 2.7/5 (54%) (410 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.