Firefox 15 i Thunderbird 15 już do pobrania

Pawel Cebula, 28-08-2012 | Źródło: Mozilla

Mozilla zachowując swój cykl wydawniczy, udostępniła już na serwerach nowe wersje swoich flagowych produktów - Thunderbirda i Firefoksa. Co nowego w piętnastym wydaniu tych aplikacji?

Przede wszystkim, wprowadzono zmiany w obsłudze dodatków, co ma pozwolić na zmniejszenie zużycia pamięci - jest to kolejny krok Mozilli, w drodze do znacznego zredukowania zapotrzebowania na pamięć przez Firefoksa. Pojawiło się również wsparcie obsługi dla plików PDF. Firefox 15 obsługuje również SPDY w wersji 3.0.
 
Nie mogło również zabraknąć udoskonaleń związanych z obsługą WebGL. Debugger kodu JavaScript został zintegrowany z narzędziami deweloperskimi. Pojawiło sie także natywne wsparcie obsługi nowego kodeka audio, który nosi nazwę Opus.
 
Thunderbird 15 doczekał się natomiast obsługi nagłówka Do Not Track, znanego z przeglądarki Firefox. Dzięki temu, możliwe będzie uniknięcie śledzenia odbiorców poczty. W tym wydaniu klienta poczty elektronicznej wprowadzono również liczne zmiany, które mają przyczynić się do poprawy stabilności pracy.
Ocena 2.65/5 (52.95%) (264 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.