Dwuetapowa weryfikacja w Dropbox

Pawel Cebula, 27-08-2012 | Źródło: The Verge

Na początku sierpnia zespół Dropboksa poinformował, że doszło do włamania na konto jednego z pracowników, a w efekcie także do wycieku adresów e-mail użytkowników. Dropbox zapowiadał szybkie wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń.

Adres e-mail użytkownika jest bardzo często loginem do wielu serwisów. Ogromne znaczenie ma więc to, aby konto było odpowiednio zabezpieczone. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku konta na Dropboksie, które bardzo często jest wykorzystywane do synchronizacji istotnych danych i haseł (KeePass, 1Passowrd) między wieloma urządzeniami.
 
Zapowiedź szybkiego wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń na Dropboksie spotkała się z zadowoleniem ze strony użytkowników. Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli Dropboksa, nowe zabezpieczenia miały pojawić się tak szybko, jak to tylko możliwe. Zainteresowani użytkownicy mogą już teraz skorzystać z dwuetapowej autoryzacji.
 
Nowa forma autoryzacji jest dostępna dla użytkowników, którzy pobrali najnowszą wersję beta aplikacji Dropbox. Dwuetapową autoryzację trzeba włączyć ręcznie w ustawieniach konta. Kod dostępowy, niezbędny do zalogowania, może być wysyłany np. za pośrednictwem wiadomości tekstowych. 
Ocena 2.48/5 (49.6%) (329 głosów)
 • Śledzik
TAGI: chmura,   dropbox,   aplikacje   cloud,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.