Ustawienia wyszukiwarki Google w chmurze

Pawel Cebula, 24-08-2012 | Źródło: Google

Wyszukiwarka Google domyślnie posiada określone ustawienia, które nie do końca muszą wszystkim odpowiadać. Użytkownik może je zmienić, jednak największym problemem jest to, że preferencje były zapisywane lokalnie. Przyszedł jednak czas nas poważne zmiany.

W ramach ustawień wyszukiwania Google, możemy zmienić m.in. filtry SafeSearch, podpowiedzi wyszukiwania dynamicznego, a także sposób otwierania wyników wyszukiwania. Wszystkie te informacje były jednak zapisywane w pliku cookie, co oznacza, że po zalogowaniu się na innym komputerze, czy przeglądarce, nie mieliśmy dostępu do swoich ustawień.
 
Niedawno Google poinformował, że wprowadzone zostały poważne zmiany w kwestii ustawień wyszukiwania. Po wielu latach prac nad tą funkcją, wreszcie możliwy jest dostęp do swoich spersonalizowanych ustawień Google, niezależnie od urządzenia, czy przeglądarki.
 
Aby korzystać z Google w swój określony sposób, konieczne jest zalogowanie się na własne konto Google. Ponadto, niezbędne jest włączenie odpowiedniej funkcji w Ustawieniach wyszukiwania. Wszystkie dane związane z preferencjami wyszukiwania są przechowywane w chmurze.
Ocena 2.67/5 (53.32%) (380 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.