Google Octane benchmark

Pawel Cebula, 22-08-2012 | Źródło: Google

Google w ramach swojego bloga Chromium poinformował, o stworzeniu i udostępnieniu wszystkim zainteresowanym użytkownikom benchmarku Octane, który pozwala sprawdzić szybkość działania silnika JavaScript przeglądarki.

Wszyscy, w tym także Google, dostrzegają zmiany, jakie zachodzą w sieci. Coraz większa popularność HTML5 (w tym także JavaScript) sprawia, że przeglądarki muszą być bardzo wydajne, możliwie jak najszybciej radząc sobie z poszczególnymi skryptami, będącymi składowymi serwisów internetowych, czy aplikacji webowych.
 
W sieci znaleźć można wiele różnych benchmarków, które skupiają się na obsłudze JavaScript, jednak Octane ma być pod tym względem kompleksowym rozwiązaniem. Podczas testu wydajności przeglądarki, uwzględniany jest doskonale wszystkim znany V8 benchmark, a także 5 innych testów - Box2DWeb, Mandreel, Pdf.js, GB Emulator i CodeLoad.
 
Każdy z benchmarków odpowiada za weryfikację innych aspektów, mających bardzo duży wpływ na szybkość i płynność działania przeglądarki internetowej.
Ocena 2.63/5 (52.62%) (317 głosów)
 • Śledzik
TAGI: octane,   v8   benchmark,   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.