SkyDrive nie akceptuje wszystkich treści

Pawel Cebula, 20-08-2012 | Źródło: VentureBeat

SkyDrive jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się usług tego typu. Microsoft dokłada starań, aby SkyDrive był atrakcyjny nie tylko od strony wizualnej, ale i funkcjonalnej. Okazuje się, że koncern z Redmond nie będzie akceptował niektórych rodzajów treści w ramach swojego wirtualnego dysku.

SkyDrive pozwala nowym użytkownikom na przechowywanie nawet do 7 GB plików takich jak zdjęcia, dokumenty, czy sekwencje wideo. To kilkukrotnie więcej, niż na start daje Dropbox - jednak w przypadku tego ostatniego, dość szybko można zdobyć kilka dodatkowych gigabajtów przestrzeni dyskowej.
 
Niedawno SkyDrive otrzymał nowy wygląd, który ma być bardziej spójny z nadchodzącym systemem Windows Phone 8, czy usługą Outlook.com. Okazuje się, że Microsoft w pewnych kwestiach jest bardzo restrykcyjny, nakładając na użytkowników SkyDrive pewne ograniczenia.
 
Okazuje się, że osoby, które na swoich prywatnych dyskach (nawet w chronionych folderach) przechowują zdjęcia zawierające nagie osoby lub innego rodzaju wulgarne treści, łamiące różnego rodzaju normy społeczne, mogą spodziewać się blokady swojego konta. Microsoft argumentuje swoją decyzję chęcią poprawy poziomu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników.
Ocena 2.66/5 (53.14%) (210 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-08-21
    nie "nawet do 7 GB" tylko "nawet do 25 GB"
  • Nie korzysytajcie ze SkyDrive!
    Dodał: Gość data: 2012-08-22
    Czas przejść na serwisy szanujące naszą prywatność, jak Wuala czy SpiderOak, które szyfrują pliki przed wysłaniem do chmury, przez co żaden Wuj Sam nie może podejrzeć co tam przechowujemy!


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.