Facebook szybciej usunie zdjęcia

Pawel Cebula, 20-08-2012 | Źródło: ArsTEchnica

W przypadku tak popularnych serwisów jak Facebook, wykonanie nawet najprostszego działania okazuje się bardzo skomplikowane. Tak jest w przypadku np. usuwania zdjęć, które mimo działań użytkownika, pozostawało na serwerach. Przyszedł jednak czas na zmiany.

Facebook był wielokrotnie krytykowany za to, że pomimo żądania usunięcia wybranych fotografii, znikały one praktycznie tylko z profilu użytkownika. Zdjęcia cały czas były dostępne na serwerach, co oznaczało, że tak naprawdę dostęp do niego może mieć każdy, kto tylko dysponował bezpośrednim odnośnikiem.
 
Przedstawiciele Facebooka informowali, że tak długi czas oczekiwania (w niektórych przypadkach nawet 3 lata) wynika z kwestii technicznych. Usunięcie tak ogromnej liczby fotografii przy mocno rozbudowanej infrastrukturze serwerowej jest dość kłopotliwe. Konieczne było więc wypracowanie odpowiednik rozwiązań.
 
Okazuje się, że Facebook wywiązał się ze swoich wcześniejszych deklaracji, zgodnie z którymi, zdjęcia miały być usuwane w ciągu maksymalnie 30 dni od momentu wysłania żądania przez użytkownika. Początkowo planowane było usuwanie zdjęć do 45 dni, jednak widać, że inżynierowie Facebooka stanęli na wysokości zadania.
Ocena 2.55/5 (51.02%) (265 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • tjdNEaRzydnqTOLfYV
    Dodał: Bahtsiz data: 2012-10-15
    Mili, otrzymaliśmy sygnały od kilku osf3b, że są porblemy z uruchomieniem aplikacji. Problem dotyczy dosłownie kilku osf3b. Wiemy już co jest przyczyną. Krf3tkoterminowo zaradzi ponowne uruchomienie. Poza tym zespf3ł AppsLabel sprawę już ogarnął, w ciągu kilku dni, po update aplikacji problem powinien zniknąć. Wielkie dzięki za informacje i jeśli mielibyście jakiekolwiek inne kłopoty, sugestie piszcie śmiało na Jeszcze raz dzięki!


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.