Firefox dla Windows 8 już we wrześniu

Pawel Cebula, 17-08-2012 | Źródło: Brian Bondy

Microsoft jest na ostatniej prostej jeżeli chodzi o udostępnienie systemu Windows 8 - od pewnego czasu Windows 8 ma status RTM. Pierwszym producentem, który wyda przeglądarkę stworzoną dla tego systemu będzie najprawdopodobniej Mozilla.

Mozilla już wiele miesięcy temu zapowiadała wydanie Firefoksa stworzonego specjalnie z myślą o systemie Windows 8. Przeglądarka miała zadebiutować dość szybko, dając użytkownikom dostęp do produktu, który umożliwia pełne wykorzystanie wszystkich możliwości nowego systemu Microsoftu.
 
Wszystkie prace nad Firefoksem dla systemu Windows 8 idą zgodnie z harmonogramem. Najprawdopodobniej wersja preview zadebiutuje we wrześniu. Wydanie beta powinno pojawić się na serwerach Mozilli jeszcze w czwartym kwartale. W początkowej fazie Firefox dla Windows 8 w pewnych aspektach będzie odstawać od "tradycyjnej" wersji tej przeglądarki - zabraknie obsługi np. dodatków.
 
Na tę chwilę nie wiadomo, którzy producenci stworzą przeglądarki z myślą o Windows 8. Pewne jest natomiast to, że na premierę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
Ocena 2.62/5 (52.38%) (260 głosów)
 • Śledzik
TAGI: windows   8,   przegladarki   firefox,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.