Twitter ustala nowe zasady dla programistów

Pawel Cebula, 17-08-2012 | Źródło: TechCrunch

Twitter na przestrzeni ostatnich kilku lat zbudował wokół siebie ogromny ekosystem pod postacią bardzo wielu aplikacji pozwalających na zarządzanie treściami publikowanymi na Twitterze. Przedstawiciele tego serwisu mikroblogowego poinformowali o nowych zasadach, które będą dotyczyć programistów.

Wprowadzenie nowych zasad dla deweloperów jest spowodowane koniecznością lepszej kontroli całego biznesu. W ubiegłym roku zanotowano ponad 1 milion zarejestrowanych aplikacji, które korzystały z serwisu Twitter. Oznacza to konieczność ponoszenia ogromnych kosztów przez Twittera - nadszedł czas na zmiany.
 
Przede wszystkim, każdy deweloper, który zamierza korzystać z API musi zostać autoryzowany przez Twittera, aby mieć możliwość wykorzystania możliwości całej platformy. Powodów takiej decyzji jest wiele - plusem ma być to, że zostanie poprawione bezpieczeństwo, które jest kluczowe w przypadku tego typu serwisów.
 
Jest to zaledwie część zaplanowanych zmian, które powinny uporządkować sytuację w przypadku Twittera. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy zniknie duża część aplikacji klienckich, a pozostaną tylko te najlepsze i najintensywniej rozwijane.
Ocena 2.65/5 (52.91%) (398 głosów)
 • Śledzik
TAGI: api,   program   klient,   aplikacje,   twitter,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.