Facebook w Niemczech bez rozpoznawania twarzy

Pawel Cebula, 16-08-2012 | Źródło: ArsTechnica

Facebook już od dawna podejmuje działania, które mają na celu wdrożenie pełnej obsługi rozpoznawania twarzy w serwisie. Funkcja ta jest bardzo kontrowersyjna - Niemieccy urzędnicy zażądali usunięcia danych, które do tej pory zostały zgromadzone na potrzeby poprawnego działania funkcji rozpoznawania twarzy.

Funkcja rozpoznawania twarzy, według zapewnień przedstawicieli Facebooka, ma na celu ułatwienie korzystania z serwisu. Dzięki specjalnym algorytmom, mechanizm ma być w stanie na podstawie jednego zdjęcia określić i oznaczyć twarze użytkowników na wszystkich pozostałych fotografiach, na których się pojawiają.
 
Zdaniem Johannes Caspara, kierującego urzędem będącym odpowiednikiem polskiego GIODO, baza danych ze zdjęciami umożliwiającymi działanie algorytmów powinna zostać usunięta. Postępowanie w tej kwestii trwa już od dłuższego czasu i to właśnie Niemcy są najbardziej aktywni w tym temacie.
 
Johannes Caspar poza usunięciem danych niemieckich użytkowników, żąda również wprowadzenia zmian w ustawieniach tak, aby użytkownik miał możliwość bardzo łatwego wyłączenia tej funkcji - w tej chwili dotarcie do niej jest dość trudne.
Ocena 2.64/5 (52.75%) (193 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.