Google poprawia bezpieczeństwo Flasha

Pawel Cebula, 10-08-2012 | Źródło: TechCrunch

Koncern z Moutain View od samego początku szuka rozwiązań, które mają na celu usunięcie najsłabszych punktów przeglądarki Chrome. Tym razem Google poinformował, że wprowadzone zostały liczne zmiany w obsłudze Flasha, które mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników.

Przede wszystkim, Google zastąpił NPAPI (Netscape Plugin Application Programming Interface) na rzecz PPAPI (Pepper Plugin Application Programmin Interface). W efekcie, możliwe będzie zastosowanie znacznie lepszego sandboksa, w ramach którego, uruchamiana jest wtyczka Flash Player.
 
W efekcie, znacząco poprawi się poziom bezpieczeństwa, a sama wtyczka powinna działać znacznie szybciej, niż to miało miejsce dotychczas. Ogromnym plusem jest również to, że sandbox od teraz działa również na Windows XP, chroniąc tym samym 100 milionów użytkowników Chrome.
 
Bardzo dobrą wiadomością jest także to, że zastosowane rozwiązania pozwolą na zmniejszenie liczby występujących błędów (awaria Flasha) nawet o 20%. Wkrótce obsługa PAPPI ma się pojawić również w Chrome dla OS X.
Ocena 2.55/5 (50.91%) (352 głosów)
 • Śledzik
TAGI: flash,   adobe,   wtyczka   chrome,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.