Kreator Map Google już w Polsce

Pawel Cebula, 09-08-2012 | Źródło: Google

Google znany jest z tego, że poza udostępnianiem kolejnych usług, oferuje również narzędzia, które mają na celu umożliwić użytkownikom udoskonalenie ich działania. Koncern z Mountain View udostępnił niedawno Kreator Map Google dla użytkowników z Polski.

Pojawienie się Map Google było prawdziwą rewolucją - nikt wcześniej nie stworzył na tyle dokładnych i funkcjonalnych map, do których dostęp byłby równie łatwy. Użytkownicy bardzo szybko przekonali się, że Mapy Google są dokładne, oferując jednocześnie wiele warstw (zdjęcia satelitarne, teren, natężenie ruchu).
 
Google w miarę możliwości stara się, aby mapy były jak najbardziej dokładne. Aktualizacja tak ogromnej liczby map nie jest jednak procesem łatwym. Dlatego też, Google zachęca użytkowników do tego, aby udoskonalali mapy, opierając się na własnej wiedzy.
 
Kreator Map Google umożliwia dodawanie nowych miejsc (restauracje, bloki mieszkalne, centra handlowe, szpitale), wytyczanie szlaków (ścieżek rowerowych, szlaków pieszych, rzek), a także tworzenie obrysów parków, jezior, budynków i miast. W efekcie, Mapy Google powinny być znacznie bardziej dokładne, niż to ma miejsce w tej chwili.
Ocena 2.74/5 (54.81%) (397 głosów)
  • Śledzik
TAGI: google,   kreator   aktualizacje   map,   mapy  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-08-10
    OpenStreetMap wpadł na podobny pomysł już dawno. Z tą różnicą, że mapy OSM można dowolnie używać w celach prywatnych i komercyjnych. Innymi słowy są uwolnione.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.