Google usprawnia arkusze kalkulacyjne

Pawel Cebula, 08-08-2012 | Źródło: The Next Web

Arkusz kalkulacyjny jest jedną z kilku podstawowych aplikacji, które wchodzą w skład Dokumentów Google. Wyszukiwarkowy gigant poinformował niedawno o wprowadzeniu szeregu usprawnień związanych z tą usługą.

Ostatnie nowości, które zostały wprowadzone do arkuszy, są związane z usprawnieniem współpracy w przypadku grup użytkowników, dodając szereg drobnych usprawnień, które z pewnością zostaną docenione przez osoby, intensywnie wykorzystujące możliwości tej usługi.
 
Jedną z nowości, jest blokada poszczególnych obszarów arkusza kalkulacyjnego, dzięki czemu inni użytkownicy nie będą w stanie zmienić lub usunąć danych. Użytkownicy Dokumentów Google bardzo często wspominali, że brakuje im możliwości ochrony danych podczas pracy w większych grupach.
 
Nowością jest również rozszerzone wyszukiwanie w ramach pliku z arkuszem kalkulacyjnym przy pomocy wzorów. Dla przykładu - wykorzystanie wzoru “^[A-Z]+” sprawi, że wyświetlone zostaną wszystkie komórki, które zaczynają się od wielkiej litery.
Ocena 2.69/5 (53.77%) (302 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.