Facebook ma 83 mln fałszywych kont

Pawel Cebula, 03-08-2012 | Źródło: Softpedia

Debiut giełdowy Facebooka, wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, nie okazał się takim sukcesem, chociażby z powodu spadku ceny akcji o połowę od momentu wejścia nie giełdę. Interesująco jednak prezentują się dane dotyczące m.in. liczby aktywnych użytkowników.

Przedstawiciele Facebooka od pewnego czasu podkreślali, że z ich serwisu aktywnie korzysta ponad 900 milionów użytkowników. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, ilu dokładnie. Dzięki kwartalnym raportom finansowym dowiadujemy się, jak faktycznie wygląda sytuacja na Facebooku.
 
Serwis Marka Zuckerberga może pochwalić się 955 milionami aktywnych użytkowników (w ciągu miesiąca). Bardzo wyraźnie widać, że Facebook jest na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia miliarda użytkowników. Użytkownicy tego serwisu bardzo chętnie korzystają z niego za pośrednictwem urządzeń mobilnych - miesięcznie ponad 543 miliony osób łączy się z Facebookiem ze smartfonów i tabletów.
 
955 milionów aktywnych użytkowników robi duże wrażenie. Okazuje się jednak, że 8,7% wszystkich kont (w sumie 83 miliony) zostały zarejestrowanych na fałszywe dane. Coraz wyraźniejszy staje się trend zakładania drugiego profilu, przeznaczonego dla innej grupy znajomych - z takiego rozwiązania korzysta 4,8% wszystkich użytkowników Facebooka.
Ocena 2.54/5 (50.71%) (198 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.