Twitter ma 170 mln aktywnych użytkowników

Pawel Cebula, 02-08-2012 | Źródło: TechCrunch

Twitter coraz lepiej radzi sobie w Internecie, przyciągając kolejne miliony użytkowników. Niektórzy poddają jednak pod wątpliwość statystyki dotyczące tego serwisu mikroblogowego. Jak sytuacja wygląda w rzeczywistości?

Odpowiedź na to pytanie przynosi firma analityczna Semiocast. Wiele wskazuje na to, że zaledwie co czwarte konto zarejestrowane w tym serwisie jest aktywne - oznacza to, że 170 milionów użytkowników wykonała przynajmniej jedną akcję (napisanie wiadomości, uzupełnienie informacji o sobie) na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy.
 
Największa liczba zarejestrowanych jest oczywiście w Stanach Zjednoczonych, jednak tylko 28% z nich jest aktywna. Najlepiej w zestawieniu zarejestrowanych do aktywnych kont wypadają kraje takie jak Holandia, Japonia i Hiszpania. Jednak nie to jest zaskakujące.
 
75% użytkowników korzystających z Twittera przesyła wiadomości za pośrednictwem dedykowanych aplikacji jak Seasmic, czy Tweetdeck. 61% wiadomości przesyłanych w serwisie jest generowana z urządzeń mobilnych.
Ocena 2.71/5 (54.21%) (418 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • FyRQIBFoftAEfNEezB
    Dodał: Diatou data: 2012-10-18
    Nie odbierajmy Jarosławowi cnzyimu, korzysta z niego podobnie jak konkurenci. Najświeższy przykład z Gierkiem. Rf3żnica polega na tym, że robi to inteligentniej, znajduje takie pola z ktf3rych nie musi się wycofywać i ktf3re mają przynajmniej pozory braku cnzyimu.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.