Outlook.com zastąpił Hotmaila

Pawel Cebula, 01-08-2012 | Źródło: Microsoft

Od pewnego czasu krążyły informacje, zgodnie z którymi Microsoft szykował poważne zmiany w swojej usłudze pocztowej. Okazało się, że koncern z Redmond przygotował usługę pocztową Outlook.com, zastępując tym samym bardzo popularnego Hotmaila.

Według zapewnień ze strony Microsoftu, nowością w przypadku Outtlook.com jest praktycznie wszystko. Producent zdecydował się na zastosowanie nowych rozwiązań zarówno w przypadku data center, jak i projektu samej usługi pocztowej. Po zalogowaniu, uwagę niemal natychmiast zwraca oryginalny wygląd.
 
Z założenia UI Outlooka ma być nowoczesne, proste i bardzo przejrzyste, pozwalając na szybkie dotarcie do poszczególnych opcji i możliwości oferowanych przez tę usługę. Microsoft dołożył starań, aby zintegrować Outlooka z serwisami takimi jak LinkedIn, Facebook, czy Twitter.
 
Outlook oferuje również inteligentne mechanizmy sortowania poczty, dzięki czemu mniej istotne wiadomości (newslettery, powiadomienia z serwisów społecznościowych) będą oddzielone od istotnej korespondencji, jaką otrzymujemy na skrzynkę odbiorczą. Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem w ciągu zaldewie kilku godzin, Outlook zyskał ponad milion użytkowników.
Ocena 2.75/5 (55.09%) (228 głosów)
  • Śledzik
TAGI: gmail   microsoft,   poczta,   outlook,  

Komentarze:

  • kupą go
    Dodał: kupozilla data: 2012-08-01
    GMail to żadna konkurencja. Produkt jest znany i rozpoznawany tylko dzięki marce Google. Każdy dostawca oferuje usługi na podobnym a nawet lepszym poziomie. Chociażby w Polsce - nieograniczona pojemność, załączniki 100MB, filtry, foldery. GMail to żadna konkurencja, jest równie przereklamowany co Facebook.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.