Kłopoty z pozycjonowaniem? IAI dokopało w sądzie Google!

Jacek Pluta, 30-07-2012 | Źródło: Własne

Polskiej firmie IAI udało się przekonać sąd, że Google działał bezprawnie. W konsekwencji sąd nakazał usunięcie wszelkich blokad nałożonych na firmę z wyszukiwarki. IAI zapowiada, że to nie koniec i apeluje do poszkodowanych przez Google o podobne pozwy.

Jest to pierwszy krok zmierzający do pokazania, że Google się myliło i musi się do tego publicznie przyznać oraz przeprosić klientów IAI S.A. oraz samą firmę. 
 
- Z każdym gigantem można skutecznie walczyć i myślę, że jest to fajny przykład dla wielu innych polskich firm, które są, były lub znajdą się w podobnej sytuacji - mów Sebastian Muliński z IAI.

Kilka słów przypomnienia od założyciela systemu IAI:

6 stycznia 2012 roku Google uznało całkowicie bezpodstawnie strony internetowe IAI S.A. za groźne dla użytkowników sieci i posądziło nas o phising, czyli kradzież danych. IAI obsługiwało wtedy 1500 (teraz 1800) sklepów internetowych swoich klientów i dziesiątki tysięcy ich aukcji na Allegro. W większości przeglądarek internetowych, po wejściu do sklepu lub aukcje pojawił się ten nieprawdziwy i bardzo nas oczerniający komunikat. To odstraszało klientów od zakupów i psuło naszą renomę oraz biznes naszym klientom, dlatego zdecydowaliśmy się walczyć o nasze dobre imię. Tym bardziej, że jako firma notowana na NewConnect odpowiadamy także przed naszymi inwestorami.
 
Dokładny zapis wydarzeń ze stycznia 2012 roku znajduje się pod tym linkiem
 
Rzadko udaje się pokonać światowych gigantów. Google oczywiście bagatelizowało sprawę i bardzo skutecznie unikało kontaktu z firmą. Stąd sprawa sądowa, w której wydano to ważne postanowienie udzielające IAI zabezpieczenia roszczenia o zaprzestanie dóbr osobistych oraz usunięcia skutków naruszenia.
 
- Postanowienie sądu jest dla nas bardzo cenne z uwagi na toczące się przeciwko Google sprawy. Wykazuje ono bowiem, że argumenty podawane przez IAI podczas wyjaśniania sprawy, Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za poprawne i przekonujące. Otwiera to drogę do dalszych spraw sądowych, które IAI planuje Google Poland wytoczyć i będziemy się domagać odpowiedniego zadośćuczynienia - dodaje Muliński.
Ocena 2.62/5 (52.33%) (373 głosów)
 • Śledzik
TAGI: seo   pozycjonowanie   google   iai  

Komentarze:

 • Trzymam kciuki!
  Dodał: Jarenty data: 2012-07-30
  I bardzo dobrze. Google ostatnio robi bardzo dużo aby namieszać na rynku SEO i wprowadza pewne modyfikacje uderzające w nas pozycjonerów.

  Monopolistom mówimy STOP

 • Dodał: Gość data: 2012-07-30
  i tak trzymać!

 • Dodał: Gość data: 2012-07-31
  A co ma do komunikatu o phishingu pozycjonowanie? Temat newsa troche z d.

 • Dodał: Gość data: 2012-07-31
  Jeszcze nie wygrali sprawy, ale 3mam kciuki. Z Google będzie ciężko wygrać.
 • IAI a Google
  Dodał: Sebastian Miśniakiewicz data: 2012-08-01
  Dwa dni zbierania materiałów, ciekawe ... odkrycia. Gorąco zachęcam do dyskusji i propagowania tekstu. Jest to najdłuższy i najbardziej dopracowany wpis na moim blogu - dwa dni ciężkiej pracy, poszukiwań, analiz, wyciągania wniosków - ale i napisany (starałem się) bardzo obiektywnie http://blog.seo-profi.pl/iai-pozwalo-google-czy-cos-z-tego-wyniknie-moja-opinia-w-tej-sprawie/


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.