200 milionów użytkowników mobilnej Opery

Pawel Cebula, 30-07-2012 | Źródło: TheNextWeb

O klasycznej wersji Opery, przeznaczonej m.in. dla systemów Windows i OS X, można mówić, jako o umiarkowanym sukcesie. Opera Mini cieszy się natomiast ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników smartfonów i tabletów. Norweski producent zaprezentował szereg danych, związanych z mobilną Operą.

Aktualnie mobilna wersja Opery może pochwalić się ponad 200 milionami użytkowników na całym świecie. Przeglądarka ta stale zyskuje na popularności, przyciągając wielu nowych użytkowników. W ciągu zaledwie roku, Opera Software zanotowała 47 procentowy wzrost popularności tej wersji przeglądarki.
 
Wśród 200 milionów użytkowników 183 miliony osób korzysta z Opery Mini (92%), natomiast Opera Mobile została wybrana przez 17 milionów użytkowników. W czerwcu, internauci korzystający z mobilnych wersji Opery przejrzeli ponad 115 miliardów stron internetowych.
 
Norwerska firma poinformowała, że dzięki zastosowaniu specjalnych technologii w Operze Mini, użytkownicy zaoszczędzili ponad 2,015 miliona MB transferu. Opera Mini obsługuje rozwiązanie, które pozwala na renderowanie stron na serwerach należących do producenta przeglądarki - w efekcie użytkownik otrzymuje skompresowane treści, które zabierają mniej transferu.
Ocena 2.5/5 (50.09%) (438 głosów)
 • Śledzik
TAGI: opera,   mini,   przegladarki   mobile,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.