Firefox 16 z nowym panelem pobierania

Pawel Cebula, 25-07-2012 | Źródło: Softpedia

Mozilla na potrzeby swojej przeglądarki oferuje użytkownikom dostęp do kilku różnych kanałów. Niedawno Firefox 16 trafił do kanału Aurora, dzięki czemu zainteresowani mają możliwość sprawdzenia, co nowego szykuje Mozilla.

Zastosowanie nowego cyklu wydawniczego ma wiele pozytywów - przede wszystkim, użytkownik otrzymuje regularnie dostęp do aktualnej wersji oprogramowania, która wnosi liczne usprawnienia, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo użytkownika. Krytyka pojawia się przede wszystkim w kontekście pogoni za konkurencją (Chrome) i aktualizacji, które wnoszą niewiele zmian.
 
Firefox 16 niedawno trafił do kanału Aurora - co ciekawego znajdziemy w tej odsłonie przeglądarki? Przede wszystkim, Firefox został wyposażony w nowy panel pobierania plików, który jest bardzo podobny do rozwiązania zastosowanego w Safari 5. Mozilla nieco zmieniła wygląd paska Awesomebar, poprawiając wyświetlanie wyników wyszukiwania.
 
Programiści zajęli się dalszym udoskonalaniem wbudowanego czytnika PDF - funkcja ta zadebiutuje w Firefoksie 15, który aktualnie jest w kanale beta. 
Ocena 2.61/5 (52.16%) (268 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.