Google kupił Sparrow

Pawel Cebula, 23-07-2012 | Źródło: Google

Sparrow jest aplikacją, która służy do obsługi konta pocztowego Gmail, oferując wszystkie najważniejsze funkcje bez konieczności wykorzystywania przeglądarki internetowej. Czyżby przejęcie Sparrow oznaczało wydanie oficjalnego klienta Gmail?

Największym atutem Gmaila jest właśnie to, że użytkownik może korzystać ze wszystkich jego możliwości za pośrednictwem przeglądarki internetowej - bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Dzięki temu, dostęp do wszystkich danych możliwy jest za pośrednictwem dowolnego komputera, z dostępem do internetu.
 
Są jednak osoby, które wymagają, aby poczta była obsługiwana przez zupełnie oddzielną aplikację, izolując przeglądanie stron internetowych od obsługi wiadomości e-mail. Właśnie z myślą o takich użytkownikach powstał Sparrow - klient poczty, obsługujące praktycznie wszystkie możliwości Gmaila.
 
Aktualnie Sparrow jest dostępny dla OS X i iOS, jednak po przejęciu przez Google pojawiły się informacje, że wersja dla systemu Windows może zadebiutować już za kilka miesięcy. Google tym samym będzie mógł ogłosić Sparrow swoim oficjalnym desktopowym klientem poczty.
Ocena 2.55/5 (51.09%) (220 głosów)
 • Śledzik
TAGI: sparrow,   e-mail,   google,   poczta  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.