Liga Obrony Internetu przeciw cenzurze sieci

Pawel Cebula, 20-07-2012 | Źródło: Mashable

Wszelkiego rodzaju inicjatywy, takie jak ACTA, PIPA i SOPA wzbudzają ogromne emocje, o czym doskonale przekonało się wielu polityków, za sprawą licznych protestów organizowanych m.in. w Polsce. Aby chronić sieć przed cenzurą i różnego rodzaju formami blokowania treści, do życia została powołana Liga Obrony Internetu.

Liga Obrony Internetu (Internet Defense League) jest tworem, który powstał z racji coraz częstszych prób narzucenia ograniczeń na to, jak funkcjonuje Internet. Wiele organizacji stara się, aby zmienić prawo, umożliwiając tym samym znacznie łatwiejszą kontrolę aktywności ze strony internautów. Dotychczas wszystkie tego typu inicjatywy kończyły się fiaskiem, jednak zagrożenie nadal istnieje.
 
Współpracę w ramach Ligi Obrony Internetu podjęło wiele firm i serwisów - m.in. Mozilla, Reddit, Imgur, EFF, Boing Boing, TorrentFreak, czy Wordpress. Lista partnerów będzie stale się rozszerzać, jednak wszystkich łączy jedno - chęć utrzymania wolności w internecie i stanowczy sprzeciw dla wszelkich form cenzury i ograniczania wolności użytkowników globalnej sieci.
 
Liga Obrony Internetu odpowiadać będzie za syngalizowanie wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw w tym temacie - osoby zainteresowane tematem będą mogły podjąć działania, mające na celu wywarcie presji na polityków - najczęściej będzie to jednak uświadomienie im zagrożeń, jakie wynikają z popierania inicjatyw takich jak SOPA, ACTA.
Ocena 2.65/5 (53.04%) (227 głosów)
 • Śledzik
TAGI: pipa,   mozilla,   wordpress,   acta,   sopa,   reddit  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.