Firefox 15 z lepszym zarządzaniem pamięcią

Pawel Cebula, 20-07-2012 | Źródło: Mozilla

Część osób z pewnością pamięta, że Mozilla jakiś czas temu ogłosiła plan drastycznego zmniejszenia wykorzystania pamięci RAM przez przeglądarkę Firefox. Pierwsze efekty pojawiły się bardzo szybko, a użytkownicy ponownie zaczęli dostrzegać pozytywne zmiany w tej aplikacji. Firefox 15 wniesienie kolejne zmiany w tej kwestii - tym razem z naciskiem na dodatki.

Firefox był jedną z pierwszych przeglądarek, która umożliwiała zainstalowania rozszerzeń i dodatków, które znacząco zwiększały możliwości tej aplikacji. Przez lata powstała ogromna liczba elementów, która jest ogromnym atutem, przemawiającym na korzyść Firefoksa. Obsługa rozszerzeń niesie jednak za sobą pewne negatywne konsekwencje.
 
Dodatki dostępne dla Firefoksa są tworzone lepiej lub gorzej - efekty odczuwają użytkownicy. Najczęściej objawia się to znacznym spowolnieniem pracy aplikacji, zajmując znaczącą część pamięci RAM. W efekcie za całą sytuację obwiniana jest Mozilla. Fundacja ta postanowiła jednak zająć się tym tematem, wprowadzając pewne poważne zmiany w przypadku dodatków.
 
Firefox 15 powinien wnieść znaczącą poprawę w kwestii zarządzania pamięcią w przypadku obsługi rozszerzeń. Efekty powinny być widoczne niemal natychmiast po zaktualizowaniu przeglądarki do najnowszej wersji - oznacza to, że nie trzeba będzie czekać na aktualizację rozszerzeń ze strony programistów. Nowy Firefox powinien być szybszy i znacznie mniej awaryjny, szczególnie w przypadku, gdy użytkownik dość długo nie uruchamia ponownie przeglądarki.
Ocena 2.56/5 (51.2%) (241 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.