Firefox 14 i Thunderbird 14 już na serwerach Mozilli

Pawel Cebula, 18-07-2012 | Źródło: mozilla

Mozilla zgodnie ze swoim cyklem wydawniczym oddała w ręce użytkowników nowe wersje swoich najpopularniejszych aplikacji - Firefoksa i Thunderbirda. Co nowego pojawiło się w czternastej odsłonie tych programów?

Przeglądając changelog Firefoksa 14 można odnieść wrażenie, że faktycznie nowy cykl wydawniczy nie do końca się sprawdza - zmian w najnowszym wydaniu tej przeglądarki jest niewiele. Mozilla zadbała o to, aby wyszukiwarka znajdująca się obok paska adresu wykorzystywała HTTPS, podobnie, jak to ma miejsce w przypadku wyszukiwania na stronie Google.
 
Najnowszy Firefox wprowadza obsługę click-to-play w przypadku wtyczek - funkcja ta była zapowiada już od dawna, umożliwiając zmianę ustawień tak, aby odtworzenie elementu wykorzystującego np. Flash odbywała się dopiero po wyrażeniu zgody przez użytkownika. Z kolei AwesomeBar (połączenie paska adresu z wyszukiwarką) od teraz automatycznie uzupełnia adresy w momencie ich wpisywania.
 
Nowy Thunderbird został wydany właściwie tylko po to, aby usunąć problemy związane z szybkością działania aplikacji i pozbyć się problemów związanych z bezpieczeństwem. Od tego momentu rozwój Thunderbirda jest w rękach użytkowników - niewiele wskazuje na to, aby Mozilla zmieniła decyzję i ponownie zaczęła rozwijać tę aplikację.

 

Ocena 2.4/5 (48.03%) (264 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.